Co można wrzucić w koszty?

Koszty uzyskania przychodu, to koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów, zachowania lub zabezpieczenia ich źródła. Oznacza to, że zamknięta lista wydatków, które można wrzucić w firmowe koszty w zasadzie nie istnieje – przy właściwie nieograniczonej liczbie zdarzeń związanych z prowadzoną działalnością, stworzenie takiej listy nie jest bowiem możliwe. 

Co można wrzucić w koszty? Wszelkie wydatki związane z codziennym funkcjonowaniem firmy: wynajem biura, koszty zakupu jego wyposażenia, zakup narzędzi i towarów, opłaty za internet i telefon, wynagrodzenia pracowników, kursy i szkolenia związane z prowadzoną działalnością, podróże służbowe i inne, zależne od profilu prowadzonej działalności. 

Możliwości wrzucenia w koszty wszelkich wydatków jest naprawdę wiele, ale oczywiście należy pamiętać, że dany wydatek musi być udokumentowany, uzasadniony i poniesiony wyłącznie w związku z prowadzoną firmą. W razie jakikolwiek wątpliwości, warto zwrócić się do Urzędu Skarbowego z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej zasadności wliczenia danego wydatku w firmowe koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button
Szybka wycena obsługi księgowej!

W PROMOCYJNEJ CENIE POSIADAMY USŁUGĘ PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI DLA FIRM! MIESIĘCZNY KOSZT JUŻ OD 280 ZŁOTYCH !!!

Fachowa pomoc specjalistów księgowych dla wszystkich firm niezależnie od wielkości, branży i formy księgowej.

  Przejdź do formularza indywidualnej wyceny usług - FORMULARZ

    Proszę o przedstawienie oferty usług:


    X
    ➨ PROMOCJA