Wczasy pod gruszą – komu przysługują?

Na wstępie warto zaznaczyć, że dofinansowanie urlopu podwładnych jest dobrą wolą pracodawców. „Wczasy pod gruszą” są decyzją pracodawcy i to od niego zależy czy skorzysta z tego rodzaju wsparcia finansowego.

Czym są „wczasy pod gruszą”? To pieniądze jakie przełożony wręcza każdemu pracownikowi, np. jako dopłatę do wyjazdów, pod warunkiem, że będą one przeznaczone na cele wypoczynkowe. Warto zaznaczyć, że forma urlopu jest dowolna.

Pieniądze w ramach „wczasów pod gruszą” należą się pracownikom i ich rodzinom. Pieniądze otrzymują osoby z najniższymi zarobkami pod warunkiem, że urlop będzie trwał nieprzerwanie 10 dni.

Osoby ubiegające się o dofinansowanie zobowiązane są do złożenia odpowiedniego wniosku, który przedstawia sytuacje finansową rodziny. Po złożeniu wniosku pracodawca dokonuje odpowiedniej oceny, której wynikiem jest przedstawienie wysokości przyznanego świadczenia.

Istotnie należy zaznaczyć, że pracodawca ma prawo do odmowy wypłaty dofinansowania, gdy zarobki okazują się zbyt wysokie.

Pieniądze w ramach wczasów pod gruszą mogą być przyznawane co rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *