Kasa fiskalna online dla gastronomii

Zbliża się okres w którym ogromna branża gastronomiczna zobowiązana będzie do stosowania kas fiskalnych online. Obowiązek wymiany kasy na nową, online dotyczy wszystkich przedsiębiorców z branży. Niektórzy z nich mają możliwość skorzystania z ulgi na zakup urządzenia w wysokości 700 zł. Jest ona przeznaczona dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności, dla osób rozpoczynających ewidencjonowanie transakcji oraz osób wymieniających kasę na kasę online.

Dostęp urządzeń jest ogromny, a ich ceny są różne od ok. 900zł do 4000 złotych w zależności od wybranego modelu i jego funkcji. Prowadząc niewielką restaurację z reguły wystarcza prosta, mała kasa. Dla większych lokali, z dużą ilością transakcji poleca się dodatkowo dokupić drukarkę.

Na rynku najpopularniejszymi i polecanymi kasami fiskalnymi są np. Posnet Ergo online lub Novitus Nano online – tanie, małe i intuicyjne w obsłudze. Jeśli komuś zależy na dotykowym panelu obsługi warto sprawdzić kasę Elzab K10 Online Ready lub Novitus Next.

W przypadku drukarek online poleca się np. Posnet Thermal XL lub Novitus HD Online – urządzenie większych rozmiarów, niezawodne. Zdecydowanie mniejsze i bardziej poręczne są np. Posnet Temo Online lub Novitus Deon Online.

Nie warto zostawiać zakupu kasy fiskalnej online na ostatnią chwilę. Kupując urządzenie wcześniej można spokojnie dokonać jego fiskalizacji i zapoznać się z jego obsługą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *