Księgowość w spółce jawnej – przypomnienie

Spółka jawna jest  bardzo popularną spółką handlową, lecz mimo to jest wybierana. Do jej największej zalety należy prostota prowadzenia działalności. Ta forma jest przeznaczona dla każdego!

Jak prowadzić księgowość spółki jawnej? – krótkie przypomnienie 
Metody są dwie:

  • KPiR czyli księga przychodów i rozchodów. Jest to jedną z uproszczonych form księgowości, którą wiele przedsiębiorców samodzielnie prowadzi. Często jednak z powodu większej wygody i lepszej obsługi, jej prowadzenie zleca się biurom rachunkowym. Księgowość w formie KPiR można prowadzić w spółce jawnej, tylko do momentu przed przekroczeniem limitu księgowego (1200000 euro rocznego obrotu netto).
  • Księgi rachunkowe, stosuje się w spółce jawnej od czasu przekroczenia limitu księgowego (1200000 euro rocznego obrotu netto). Forma ta jest bardziej rozbudowana i skomplikowana. Jednak jej prowadzenie bardzo często przynosi korzyści. Dokładniejsza ewidencja księgowa oraz bieżąca kontrola finansów, umożliwiają lepsze zarządzanie firmą. Bardzo często, prawie zawsze jej prowadzenie zleca się biurom rachunkowym.  Jest to najtańsze rozwiązania, a zarazem najlepsze dla firmy.
Call Now Button
Szybka wycena obsługi księgowej!

W PROMOCYJNEJ CENIE POSIADAMY USŁUGĘ PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI DLA FIRM! MIESIĘCZNY KOSZT JUŻ OD 280 ZŁOTYCH !!!

Fachowa pomoc specjalistów księgowych dla wszystkich firm niezależnie od wielkości, branży i formy księgowej.

  Przejdź do formularza indywidualnej wyceny usług - FORMULARZ

    Proszę o przedstawienie oferty usług:


    X
    ➨ PROMOCJA