Jak rozpocząć swój biznes?

otworzenie-firmy Myślisz już o założeniu własnego biznesu? To świetnie. Zalety posiadania swojego przedsiębiorstwa poznałeś już we wcześniejszym wpisie na bloga. Jednak zanim osiągniesz satysfakcję i zanim będziesz mógł cieszyć się rozwojem firmy, musisz przebrnąć przez początek, a przecież początki zawsze są trudne.

POMYSŁ

To oczywiste, że zanim coś rozpoczniesz potrzebna jest idea. Nic nie robi się od tak. Chcąc pracować na własny rachunek zastanów się co potrafisz dobrze robić, co wychodzi Ci najlepiej, a przede wszystkim co lubisz robić, bo na siłę nie warto nic zaczynać. Sprecyzowane wyobrażenia na temat obszaru, którym chcielibyśmy się zajmować wiele mogą nam ułatwić.

FORMA DZIAŁALNOŚCI

Już udało Ci się mniej więcej określić pole działania, więc czas zdecydować o formie działalności. Będzie to jednoosobowa firma, może spółka cywilna, spółka prawa handlowego czy jednak spółka kapitałowa? To ma bardzo duże znaczenie, gdyż od rodzaju działalności zależeć będą między innymi źródła pozyskiwania środków.

Jeśli myślisz o spółce i jest to Twój pierwszy biznes poszukaj zaufanego wspólnika, na którego będziesz mógł liczyć w każdej chwili. Jest to bardzo ważny krok, gdyż jego wsparcie może pomóc Ci wtedy, gdy będziesz mieć wszystkiego dość.

PLAN

Dobrze przemyślany, nie za bardzo ambitny biznesplan to źródło sukcesu. Dzięki niemu możemy pozyskać środki z dotacji, starać się o kredyt czy pieniądze od prywatnych inwestorów.

Biznesplan zawiera analizę rynku plan marketingowy, założenia finansowe, prezentuje produkt czy usługę. Jest istotnym czynnikiem w przedsiębiorstwie, gdyż dzięki niemu możemy zobaczyć kierunek, w jakim zmierza firma.

ZDOBYCIE KAPITAŁU

Masz już pomysł, wybrałeś formę działalności i dysponujesz świetnym biznesplanem. I co dalej? Czas na poszukanie źródeł finansowania, dzięki którym będziesz mógł otworzyć firmę i rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Kwota, jaka jest Ci potrzebna zależy od tego, czym będzie zajmowało się Twoje przedsiębiorstwo. Niektóre jednostki gospodarcze potrzebują trochę miejsca i dwa komputery, inne muszą być wyposażone w samochód i specjalistyczne maszyny. Aby pozyskać odpowiednią wysokość środków weź pod uwagę wydatki cykliczne oraz jednorazowe.

Funduszy możesz szukać u rodziny, przyjaciół, w banku, u prywatnych inwestorów, a także starając się o dotację. Każdy sposób wywoła inne konsekwencje, które musisz wziąć pod uwagę.

DZIAŁANIE

No i zaczynasz. Najpierw trzeba było zainwestować pieniądze żeby otworzyć firmę, więc teraz czas na zarabianie pieniędzy, aby móc pokryć koszty, których nie da się ominąć.

CO NAJWAŻNIEJSZE

Teraz liczy się tylko Twoje zaangażowanie, chęć pracy i entuzjazm, dzięki którym będziesz mógł prowadzić firmę przez dłuższy czas. Bo na początku każdemu się chce, a kluczem do sukcesu własnego biznesu jest to żeby chciało się cały czas, żeby się nie zniechęcać i przede wszystkim, kiedy pojawią się problemy szukać rozwiązań i nie poddawać się. Zacząć może każdy, ale nie każdy może przetrwać. Pamiętaj wszystko jest w Twoich rękach i ewentualnie Twojego wspólnika! 🙂

 

Księgowość spółki z o.o. od 280 zł miesięcznie
This is default text for notification bar