Koszty e-biura.

Prowadzenie biura firmowego zawsze wiąże się z ogromnymi kosztami, zapłacić trzeba za wynajem powierzchni, co miesiąc trzeba wypłacać pensje pracownikom itd. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby ograniczy te wydatki, niedawno powstała alternatywa, tzw. BIURA WIRTUALNE. Jest to bardzo nowoczesny sposób na prowadzenie firmy, a lista korzyści wynikająca z posiadania e -biura wydaje się nie mieć końca.

Głównym argumentem przemawiającym za wirtualnymi biurami jest oszczędność jaką dzięki nim udaje się uzyskać. Każda firma chciałaby mieć dogodną lokalizacja i adres w centrum stolicy, który dodaje firmie prestiżu. Niestety posiadanie tych przywilejów kosztuje krocie, dlatego większość przedsiębiorców rezygnuje z powodu braku środków. Dzięki wirtualnym biurom nasza firma, chociaż działa na śląsku, swój adres może mieć w centrum stolicy. Wszystko odbywa się drogą elektroniczną, dlatego nie trzeba się martwić pieniędzmi i czasem, który pochłoną dojazdy. E-biuro pozwala ograniczyć liczbę zatrudnianego personelu i zmniejszyć wysokość wynagrodzeń. Ten typ biura zapewnia naszym klientom profesjonalną obsługę i usługi na najwyższym poziomie, a wszystko jeszcze taniej niż dotychczas.

Cena  wirtualnego biura zależy od adresu i tego z jakich usług chcemy skorzystać, jest to bardzo elastyczna forma prowadzania biura dlatego, możemy dostosować ją do swoich potrzeb oraz budżetu.
Za podstawowy pakiet dla początkującego przedsiębiorcy w centrum Krakowa zapłacimy 100 zł miesięcznie, jeżeli podpiszemy umowę na 24 miesiące to cena ta zmaleje o 20 zł. Pakiet zapewni nam adres, skrzynkę na korespondencje, powiadomienia o korespondencji, oraz możliwość zeskanowania nam jej.
Jeśli będziemy chcieli by prowadzono nam wirtualny sekretariat a sekretarki przeprowadzały w naszym imieniu rozmowy przychodzące na przydzielony tylko nam numer telefonu, będziemy musieli dopłacić 200 zł miesięcznie. Firmy zajmujące się prowadzeniem biur w swoich ofertach posiadają jednorazowe usługi takie jak na przykład wywieszenie szyldu na drzwiach (ok 120 zł), czy wynajem sal szkoleniowych (dla 15 osób około 30 zł za godzinę).

Ceny te stanowią zaledwie ułamki kosztów jakie ponoszą właściciele, którzy prowadza tradycyjne biuro. Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na to rozwiązanie, ponieważ za pensję wypłacaną jednej pracownicy biurowej są oni w stanie przez rok utrzymać całe wirtualne biuro swojej firmy.