Co wpływa na koszt księgowości?

W przypadku wielu przedsiębiorców istnieje przekonanie, iż zlecenie księgowości na pewno wiążę się z bardzo wysokimi kosztami. Owszem, może i koszty nie są niskie, ale jedynie w sytuacji księgowości pełnej, ponieważ ta forma prowadzenia księgowości jest bardzo rozbudowana i wiążę się z licznymi obowiązkami, co generuje wyższe koszty.

Koszty rosną również dlatego, iż w większości dużych firm, w których występuje obowiązek prowadzenia pełnej księgowości, przedsiębiorcy nie są w stanie zająć się tym samodzielnie. Dlatego zatrudniają specjalistów, którym dodatkowo trzeba urządzić stanowiska pracy oraz wypłacić wynagrodzenia, a kolejne koszty…

Warto wiedzieć, iż koszty prowadzenia pełnej księgowości w dużych firmach maleją w momencie, gdy przedsiębiorca zdecyduje się skorzystać z usług biura rachunkowego. Wówczas obowiązkami dotychczasowej księgowej zajmują się równie profesjonalni eksperci, aczkolwiek wykonujący swoje obowiązki we własnym biurze rachunkowym. Wybór biura rachunkowego jest znaczną oszczędnością pieniędzy, a jednocześnie gwarancją lepszej obsługi księgowej.

A koszt księgowości prowadzonej przez biura rachunkowe wpływ ma:
– forma wybranej księgowości,
– liczba generowanych przez firmę dokumentów,
– wielkość zatrudnienia.

Przedsiębiorco zapamiętaj, iż tania księgowość zagwarantuje Ci jedynie biuro rachunkowe!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obsługi księgowej!

Księgowość spółki z o.o. od 280 zł miesięcznie
This is default text for notification bar