Co warto wiedzieć na temat JPK_PKPIR?

Jednolity Plik Kontrolny to raport, w którym wyszczególnione są informacje księgowe, występujące w logicznej strukturze i dostarczane do organu podatkowego drogą elektroniczną.

Przedsiębiorca, który prowadzi księgę przychodów i rozchodów przy użyciu programów komputerowych zobowiązany jest do sporządzania raportu JPK_PKPiR. W pliku zawarte powinny zostać dane znajdujące się w prowadzonej książce przychodów i rozchodów.

Właściciel nie ma obowiązku składania ewidencji co miesiąc, ponieważ dokument dostarczany jest do urzędu tylko wyłącznie w sytuacji, gdy organ zażąda całości ksiąg wraz z dowodami, bądź danej części. Każdy dokument powinien zostać potwierdzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym ePUAP.

W dochodzie rozróżnia się dwie sekcje: PKPiR info, w której skład wlicza się wartość spisu z natury, koszty uzyskania przychodu i dochód, oraz sekcję wierszy zawierającej liczbę porządkową, datę, w której miało miejsce wydarzenie gospodarcze, numer dowodu księgowego, dane kontrahenta, opis zdarzenia, przychód, zakupy i wydatki.

Call Now Button
Szybka wycena obsługi księgowej!

W PROMOCYJNEJ CENIE POSIADAMY USŁUGĘ PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI DLA FIRM! MIESIĘCZNY KOSZT JUŻ OD 280 ZŁOTYCH !!!

Fachowa pomoc specjalistów księgowych dla wszystkich firm niezależnie od wielkości, branży i formy księgowej.

  Przejdź do formularza indywidualnej wyceny usług - FORMULARZ

    Proszę o przedstawienie oferty usług:


    X
    ➨ PROMOCJA