Zmiany w podatku dochodowym

Rząd wprowadził szereg zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych. Największą modyfikacją jest wprowadzenie waluty wirtualnej, a konkretnie odesłanie do definicji zawartej w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Ogromną zmianą jest także uznanie, iż przychód pochodzący z odpłatnego zbywania waluty wirtualnej zostanie zaliczony do przychodów z kapitałów pieniężnych opodatkowanych stawką 19%. Dzięki tej zmianie obrotu kryptowalutami nie będzie można rozliczać w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Skorzystają zatem osoby, który w ramach obrotu kryptowalutami uzyskują bardzo wysokie dochody i wpadają w drugi próg podatkowy. Zmiana ta jednak nie koniecznie zostanie uznana za korzystną ponieważ ograniczone zostaną też koszty, które można będzie rozliczyć w związku z pozyskaniem takiego przychodu.

Nowelizacja ustawy zakłada również, iż okres na wydatkowanie środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości na własny cel mieszkaniowy zostanie wydłużony do trzech lat.

Call Now Button
Szybka wycena obsługi księgowej!

W PROMOCYJNEJ CENIE POSIADAMY USŁUGĘ PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI DLA FIRM! MIESIĘCZNY KOSZT JUŻ OD 280 ZŁOTYCH !!!

Fachowa pomoc specjalistów księgowych dla wszystkich firm niezależnie od wielkości, branży i formy księgowej.

  Przejdź do formularza indywidualnej wyceny usług - FORMULARZ

    Proszę o przedstawienie oferty usług:


    X
    ➨ PROMOCJA