Zatrudnienie księgowej- w jakiej sytuacji się opłaca?

Księgowość, zwłaszcza pełna to skomplikowany system, którego prowadzenie wymaga znajomości nie tylko przepisów, ale też różnych technik i zasad. Mamy do wyboru trzy sposoby na prowadzenie księgowości, o których była już mowa, ale dla przypomnienia- możemy to robić samodzielnie, zatrudnić księgową bądź zlecić wykonanie usług biurowi rachunkowemu. Jeden z wpisów na bloga mówi, dlaczego warto wybrać trzeci sposób- opisane są jego zalety. Jednak czasem najbardziej opłacalnym wyborem będzie zatrudnienie księgowej. W jakiej sytuacji?

Wtedy, gdy firma jest duża, a jej działalność szeroka. 
pomoc-ksiegowejW tym przypadku jest ogrom spraw do załatwienia i warto mieć swoją główną księgową w przedsiębiorstwie. Duże firmy mają to do siebie, że bez przerwy mamy do czynienia z nowo zaistniałymi sytuacjami gospodarczymi. No i oczywiście obroty są wysokie, więc obowiązuje prowadzenie ksiąg rachunkowych. Tak więc zlecenie usług biurowi mogłoby nieść za sobą różne komplikacje, a samodzielne borykanie się z tak wieloma przepisami mogłoby skutkować wieloma błędami. Poza tym w jednostkach gospodarczych o szerokiej działalności często zdarzają się wyjazdy, delegacje, na które warto zabrać właśnie księgową.

Jeśli więc posiadasz duże przedsiębiorstwo, postaraj się o własnego pracownika, który będzie odpowiedzialny za kwestię rachunkowości. Oszczędzisz sobie sporo kłopotów, a jego wynagrodzenie chyba aż tak bardzo nie wpłynie na Twoją sytuację finansową, skoro obroty są wysokie.

Zobacz też: Dlaczego biuro rachunkowe lepsze?

Księgowość spółki z o.o. od 280 zł miesięcznie
This is default text for notification bar