Zatrudnię pracownika 50+ !


Społeczeństwo polskie wymiera!

To nie groźba. Jest to już fakt, który niestety niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji, z których niby zdawaliśmy sobie sprawę, ale których nie traktowaliśmy na poważnie. A czarny scenariusz powoli się ziszcza.

Aktualnie młodzi ludzie stawiają przede wszystkim na dostatnie życie. Świetna praca, kariera, piękny dom…
A rodzina? Może potem.
Tym sposobem najbardziej popularnym modelem rodziny w Polsce stało się 2+1, czyli rodzice i jedno dziecko. Coraz więcej jest także par, które w ogóle nie decydują się na dzieci.
Rodzina z trójką maluchów to już wielka rzadkość, a większa ilość potomstwa odbierana jest wręcz patologicznie.

Zjawisko to zmusza rząd do nieustannego podwyższania wieku emerytalnego, gdyż na starszych ludzi po prostu nie ma kto pracować.
Efektem tego jest konieczność zatrudniania starszych osób, których praca jest nieefektywna. Jednocześnie zajmują miejsce pracy młodym i wykształconym osobom, które nie mogą przez to spełniać się zawodowo.

Mimo iż, kodeks pracy chroni pracowników w wieku przedemerytalnym, to wielu z nich prędzej czy później mimo wszystko traci pracę, jako że trudno im znaleźć kolejne zatrudnienie nie mogą oni wypełnić kryterium niezbędnego do otrzymania emerytury.

Zatrudnienie pracownika 50+ to jednak wiele korzyści, z których często nie zdają sobie sprawy pracodawcy.
Po pierwsze w razie choroby pracodawca opłaca tylko 2 tygodnie, które przebywa ona na zwolnieniu. Resztę kosztów ponosi ZUS. To dwukrotnie krócej niż przypadku zwykłego pracownika.
Przedsiębiorcy mogą liczyć również na zwrot kosztów wynagrodzenia oraz składek ubezpieczeniowych nawet za 2 lata  pracy pracownika przedemerytalnego.