Uproszczona księgowość

Mała księgowość zwana jest księgowością uproszczoną. Dotyczy ona podmiotów, których przychód nie przekracza 2 mln euro w przeliczeniu na polską walutę. Zawsze jednak te podmioty mogą prowadzić księgi rachunkowe. Uproszczona księgowość związana jest przede wszystkim z obliczaniem podatku.

Istnieją trzy sposoby prowadzenia małej księgowości:
– książka przychodów i rozchodów – polega na sumowaniu przychodów i kosztów, później płaceniu podatku od ich różnicy. Jeśli firma zawiesza działalność albo nie przynosi zysków nie ma obowiązku płacenia podatku. KPiR jest najpopularniejszym rozwiązaniem.
– karta podatkowa – polega na comiesięcznym płaceniu stałej, określonej kwoty. Wysokość stawki zależna jest od ilość mieszkańców danej miejscowości. Ten sposób dotyczy niewielkiej grupy przedsiębiorców.
– ryczałt ewidencjonowany – stawka podatku uzależniona jest od wysokości przychodu (bez kosztów).

Mała księgowość jest tańszym i prostszym sposobem prowadzenia księgowości, dlatego firmy, które mają możliwość wybierają tę opcję zamiast pełnej księgowości.

Oferujemy prowadzenie uproszczonej księgowości w Krakowie oraz online – dla firm z całej Polski. Prowadzenie KPiR oraz ryczałtu.

Uproszczona księgowość prowadzona jest przez  osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, u których przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły równowartości w walucie polskiej 2 000 000 euro.

Księgowość dostarcza istotnych informacji o przedsiębiorstwie, które pozwalają podejmować właściwe decyzje. Z tego powodu ważne jest, aby była ona prowadzona zgodnie z przepisami prawa.
Oferujemy swoją pomoc w profesjonalnym prowadzeniu księgowości.

Uproszczona księgowość w Krakowie:

– prowadzenie księgi przychodów i rozchodów (KPiR),
– prowadzenie ewidencji w formie ryczałtu,
– bieżącą ewidencję operacji gospodarczych,
– prowadzenie rejestrów VAT,
– prowadzenie ewidencji środków trwałych,
– prowadzenie ewidencji wyposażenia,
– sporządzanie okresowych informacji podatkowych,
– sporządzanie sprawozdań podatkowych.

Uproszczona księgowość Kraków – księgowanie firm w sposób profesjonalny oraz bezpieczny!

Tania księgowość w Krakowie, tania księgowa Kraków.

 

Księgowość spółki z o.o. od 280 zł miesięcznie
This is default text for notification bar