Platforma do e-faktur, e-Urząd skarbowy

Pełnomocnik ministerstwa finansów poinformował wczoraj, że już w przyszłym roku uruchomiona zostanie rządowa platforma do wystawiania e-faktur. Z zaproponowanego rozwiązania początkowo będą korzystać tylko chętni, którzy wyrażą swoje zainteresowanie nowym systemem. W przyszłości stanie się to jednak obowiązkowy system, z którego korzystać będą wszyscy przedsiębiorcy.
Podstawowym założeniem platformy jest maksymalne odciążenie podatników i ograniczenie ich obowiązków, dzięki wykorzystaniu informacji, które resort posiada chodziażby z deklaracji podatkowych.
Program zapewnia możliwość wgrywania faktur do chmury, z której kontrahenci będą mogli je pobrać. Dodatkowo będzie on umożliwiał opłacenie faktur, co z pewnością okaże się praktycznym rozwiązaniem, szczególnie dla niewielkich firm.

Kolejnym projektem, nad którym pracuje ministerstwo jest uruchomienie e-urzędu skarbowego. Po jego wdrożeniu podatnicy zyskają bezpośredni dostęp do wszystkich danych, jakie fiskus posiada – (deklaracje, faktury i inne dokumenty), bez wychodzenia z domu – w telefonie.
Ministerstwo zapowiada, że działania będą podejmowane prężnie i już wkrótce możemy spodziewać się pierwszych zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *